Черкащина готується до чергової хвилі холоду, дощів і гроз
Аж до заморозків

Зазвичай, із середини квітня весна повністю вступає в свої права: активно накопичується тепло, розквітає природа. Але в цьому році, завдяки домінуванню північних атмосферних процесів, на цей час ефективного тепла вище +5° не вистачає аж 30-40°.

В атмосфері продовжується перебудова із зимової на літній режим циркуляції, тобто «хвилі тепла» часто змінюються «хвилями холоду». Так і зараз Черкащина готується до чергового вторгнення арктичного повітря.

За останні 20 років заморозки у третій декаді квітня стають традиційними і повторюються кожні 3 роки. Найбільш інтенсивні 5º морозу фіксувалися у цей період у 2003 та 2009 роках.

За прогнозом, холодний атмосферний фронт циклону «ZOHAN» завтра принесе у наш регіон короткочасні дощі, місцями значні, у супроводі рвучкого вітру, подекуди з грозами. Дощі припиняться ввечері, коли атмосферні фронти «покинуть» Черкащину. Слідом за ними почне поширюватися холодне повітря, яке «виштовхає» тепло квітня і середньодобова температура повітря знизиться. І якщо найближчої ночі очікуємо 3-5º тепла, то у суботу - 0-3º морозу, що є стихійним явищем погоди. про це попередив Черкаський обласний гідрометцентр.

Максимальний розмах арктичного вторгнення прогнозується в ніч на понеділок та вівторок (26-27 квітня), коли на ранок стовпчики термометрів можуть знизитися до 5º морозу. Денна ж температура суттєвих змін не зазнає 6-11º тепла.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .