Лютий 2024 стане найтеплішим за всю історію метеоспостережень на Черкащині
Весна вже тут

Лютий 2024 із середньою температурою 3° тепла при нормі 3° морозу, стане найтеплішим за всю історію метеорологічних спостережень на Черкащині, а це 77 років, стверджують у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. До того ж, місяць вже повністю забезпечений опадами. Причина – домінування атлантичних циклонів.

Із 23 лютого до керування погодою приступив масштабний антициклон зі сходу, який продовжує стояти неприступною горою. Дощові атлантичні циклони оминають наш регіон.

На поточному тижні синоптична ситуація не зміниться. Переважатиме спокійна суха погода. Збільшення сонячних годин додасть погоді весняної комфортності. Температурний фон залишиться вищим за норму на 3-5°.

28-29 лютого температура вночі 2º тепла – 3º морозу, вдень 5-10º тепла.

1-2 березня температура вночі 3º тепла – 2º морозу, вдень 8-13º тепла.

АГРОНОВИНИ. За такої погоди озимина черговий раз відновила вегетацію і продовжує її переважно у денні години. Такий сценарій є найбільш сприятливим для формування врожаю, адже ростові процеси проходять стримано, натомість добре формується коренева система.

P.S. Весна 2024 рання, розпочалася на 1,5 місяці раніше  24 січня. А ранні весни на Черкащині зазвичай оманливі, і для них характерне неодноразове повернення холодів. 

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .