Черкащан запрошують зареєструватися на Хакатон «Міфологізація Трипілля»
До участі запрошують бізнес, НГО, мейкерів, майстрів, науковців та освітян, органи місцевого самоврядування

Благодійний фонд «Це Крафт» у межах перемоги у «The Makers Innovation Award» реалізовує проєкт «Міфологізація Трипілля» і запрошує на перший захід Хакатон, де в спільному творчому процесі планують створити нові методи, бізнес-моделі та прототипи творчих виробів.

Мета заходу: через співпрацю і спільнотворення активістів та експертів із різних галузей створити умови відновлення малих громад на основі матеріальної та нематеріальної культурної спадщини.

Трипілля − це культура протоцивілізації, що лягла в основи української культурної ідентичності. А також це тема, яка в черговий раз проголосить світу про унікальність та цінність нашої нації наше глибоке коріння, яке давало паростки у різних країнах Європи.

До участі запрошують учасників із наступних секторів: бізнес, НГО, мейкери, майстри, науковці та освітяни, органи місцевого самоврядування.

Заходи проєкту, де також можна буде взяти участь:

1. Хакатон буде проведено 26−27 квітня 2024 р., офлайн, в м. Умань. У межах хакатону буде сформовано різногалузеву спільноту людей із метою міфологізації та модернізації підходів розвитку територій використовуючи культуру Трипілля, а також розробки нових методології, прототипи творчих виробів, бізнес-моделей. Хакатон заплановано на 80 осіб із цільових сфер суспільства. Захід буде дводенний. Початок 1 дня о 11.00, завершення другого − о 16.00. На основі напрацювань Хакатону та подальшої роботи спільноти команда проєкту розробить Дорожню карту відновлення малих громад із використанням нематеріальної культурної спадщини та модернізації і міфологізації культури Трипілля. Карта буде доступна ОМС для формування планів відновлення. Коштом проєкту покриваються харчування протягом заходу та проживання на одну ніч.  Доїзд за свій рахунок.

2. Освітні подорожі будуть проведені для 40 людей, які будуть відібрані методом анкетування та опитування для виявлення мотивації та готовності дійти до завершення проєкту та розробити творчі вироби. Освітніх поїздок буде дві: – Черкащина та Полтавщина. Старт в Умані – Легедзине (гончарство, «Дід Панас») – Опішня (гончарство, «Опішнянська артіль») – Решетилівка (вишивка) – повернення в Умань; – Вінниччина. Старт в Умані – Гнатків (деревообробка, теслярство) – Стіна (ткацтво, Верета») – Клембівка (вишивка, центр вишивки) – Буша (ткацтво, майстерні при музеї). Протягом поїздки учасники мають сформувати бачення своїх корисних моделей та прототипів, отримати контакти для співпраці та обрати де будуть проходити освітні студії.

3. Освітні студії – це 15-денне навчання традиційним технікам та технологіям українського ужиткового мистецтва та ремісництва з проживанням у локації навчання. 24 відібраних учасники будуть розподілені по 8 осіб у три групи та проходитимуть навчання у одному з наступних сіл: – Легедзине і Опішня – кераміка, – Буша – ткацтво, – Клембівка – вишивка. Завданням бенефіціарів буде не тільки навчитися технікам, але й придумати методи модернізації та використання напрацювань Хакатону, щоб виріб був поєднанням класичних технік та модернізованих мотивів й тем Трипілля. Протягом освітніх студій бенефіціарам надаватиметься менторська та консультаційна підтримка від команди проєкту, бізнесу та науковців й освітян, які проявлять себе у цих ролях та погодяться на таку участь на Хакатоні або після нього. Коштом проєкту частково покриваються харчування, проживання та послуги викладачів протягом студій.

4. Форум – це одноденний захід, запланований в місті Тульчин у Палаці Потоцьких. Форум підсумує результати проекту. Будуть проведені презентації виробів мейкерів, спілкування та аналіз їх роботи та роботи громад над втіленням планів відновлення на основі Дорожньої карти. Будуть запрошені учасники спільноти Хакатону та інші зацікавлені особи з ключових сфер.  

Реєстрація на Хакатон за лінком: https://forms.gle/NKYmVMNLCWpL2B5p7
 

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .