Скандальні звільнення у Черкаській філармонії
Визнати не законним і скасувати результати конкурсу на посаду бандуристки вищої категорії обласної філармонії - ухвалив Соснівський райсуд Черкас.

Визнати не законним і скасувати результати конкурсу на посаду бандуристки вищої категорії обласної філармонії - ухвалив Соснівський райсуд Черкас. Таке продовження дістала ситуація з низкою скандальних звільнень із філармонії визнаних на Черкащині працівників культури. 

Таким чином обласна феміда частково задовольнила позов народної артистки України Лідії Зайчківської, яка наголошує у суді на систематичних зловживаннях нинішнього керівництва філармонії під час проведення конкурсів на заміщення посад. Ініціатором незаконних звільнень кількох десятків людей, екс-солістка тріо бандуристок «Вербена» називає  нинішнього директора філармонії  - Юрія Федоряку.

Натомість свою посаду, принаймні поки що, зберегла художній керівник закладу Тетяна Гук. Результати її конкурсного відбору суд залишив в силі. Однак, адвокати позивача подаватимуть апеляцію на таке рішення. Оскільки на їх думку, сліди зловживань присутні в обох випадках.

Судиться із філармонією і головний диригент «Черкаського народного хору» заслужений діяч мистецтв України і багаторічний художній керівник Черкаського хору Леонід Трофименко. Він переконаний, що його звільнення теж не законне, а нинішнє керівництво філармонії поступило із ним не чесно і не порядно. Оскільки він віддав закладу більше 20-років сумлінної праці і нарікань до його роботи не було.

Також під звільнення потрапила і багаторічний балетмейстер філармонії Тамара Зуєва. Вона закидає нинішньому керівництву тиранівські методи управління закладом культури.

Нині працюючі у обласній філармонії на умовах анонімності розповідають журналістам, що Юрій Федоряка діє підступно, щоб знищити опозицію до себе в середині закладу і забезпечити переобрання на посаду ще на один строк. На прохання прокоментувати ситуації, яка слалася у обласній філармонії чиновник на відріз відмовився і просто втік від журналістів та заховався у кабінеті заступника.   

Натомість крапку у справі систематичних звільнень черкаських митців із обласної філармонії має поставити суд.

Теги:

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .