Спокійну та суху погоду обіцяють черкащанам на вихідні
А у п’ятницю дощитиме

У першій половині березня хвилі холоду змінювалися хвилями тепла, демонструючи всю складність відносин зими та весни. Денний максимум досягав 13-18º, а ночі були з морозами 3-5º, тимчасово утворювався сніговий покрив та промерзав грунт до 5-7 см, вітер посилювався до небезпечних 16 м/с. Але в цілому ранньовесняне тепло переважало і перша половина березня виявилася на 2º тепліше кліматичної норми. За рахунок лише трьох дощів норма опадів цього періоду була виконана, підрахували фахівці Черкаського обласного гідрометцентру.

Підвищений температурний фон, відсутність ефективних дощів та рвучкий вітер створили передумови для раннього початку пожежонебезпечного періоду на Черкащині. Особливо небезпечні весняні пожежі сухої трави. Вони тривають з часу сходу снігу та висихання сухої торішньої трави на відкритих ділянках, до початку активного росту молодої зелені. Ці пожежі мають масовий характер, охоплюють великі площі та дуже швидко поширюються, тож слід утриматися від спалювання сухих рослинних решток, очерету, тощо. 

Весна 2023 на Черкащині поки що поводить себе досить обережно. Вона вже поманила квітневим теплом, а зараз ненадовго повертається у кліматичні рамки березня.

Сьогодні погоду нашого регіону формуватимуть малоактивні атмосферні фронти, які зумовлять невеликі опади у вигляді дощу та мокрого снігу. З північними вітрами до нас почне надходити більш прохолодне повітря і денний максимум температури після недавніх 10-12º тепла знизиться до 4-6º тепла. Вночі очікується близько 0º.

У вихідні головним домінантом у формуванні спокійної та сухої погоди Черкащини стане антициклон «JEANINE». Температура вночі 2º морозу - 3º тепла, вдень 7-12º тепла.

За попередніми розрахунками, на наступному тижні весна активніше візьметься за свою справу: прогнозуємо дуже теплу, суху та комфортну погоду.

До відома, за 76 років метеорологічних спостережень у м. Черкаси, найбільш рання дата переходу середньодобової температури через +8º, з якої пов’язане закінчення опалювального сезону  18 березня 1990 року. У цьому році є всі передумови для його закінчення на 1,5-2 тижні раніше звичайних строків (12 квітня).

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .