До весни ще далеко - прогноз черкаських синоптиків
Прогнози будуть уточнюватися

З північними вітрами у наш регіон знову почало надходити більш прохолодне повітря, а отже, зима продовжується і поки що весни не чекаємо. Тому не поспішаємо змінювати теплі пуховики на легкі пальта, як хотілося б. Температура повітря знижуватиметься до 2-7º морозу, вдень від 2º морозу до 3º тепла. 

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.
Початком метеорологічної весни вважається дата стійкого переходу середньої добової температури повітря через 0° у бік підвищення.
За кліматом весна розпочинається 15 березня, але за останні 30 років на Черкащині весна у середньому наступала 28 лютого, тобто на два тижні раніше. 

Так і в цьому році є тенденція, що весна розпочнеться раніше кліматичної, однак в строки, близькі для останніх років. Адже в схожі зими весни починалися як у січні – 1 випадок, у лютому – 3, та у кінці березня – 3 випадки. 
 

За температурним фоном загалом такі весни були теплими, проте з нерівномірним наростанням тепла та частими затоками холоду. Найбільш теплий у порівнянні з нормою був березень, менш теплий квітень та переважно прохолодний травень.


Останній заморозок відмічався у кінці квітня – на початку травня, що може бути згубним. Всі ці весни були з достатньою кількістю опадів, проте їхній розподіл по місяцях був нерівномірний. Тож на схожий сценарій весни можна розраховувати і в цьому році. Проте прогнози будуть уточнюватися.

До весни ще далеко, на календарі лютий,  хвилі тепла ще чергуватимуться із затоками холоду на фоні випадіння різноманітних опадів: снігу, мокрого снігу та дощу.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .