На території військового лісгоспу виявили 11 петель та 3 браконьєрські вежі
Попадання в петлю призводить до жорсткої загибелі тварини або каліцтва

28 січня 2020 року на території Державного підприємства «Черкаське військове лісництво» головним спеціалістом – інспектором з охорони навколишнього природного середовища Центрального округу, спільно з районним мисливствознавцем Черкаського державного лісового господарства проведено природоохоронний рейд по виявленню випадків браконьєрства, виявленню браконьєрських веж та відловочних петель для знищення мисливських тварин.

В ході проведення рейду виявлено 11 петель, які використовуються для жорсткого добування диких тварин (оленя, кабана, козулі та інших видів тварин) та 3 мисливські вежі для відстрілу звіра.

Дані петлі встановлюються на шляху міграції диких тварин біля підходу до підгодівельних майданчиків, солонців та кормушок. Попадання в петлю призводить до жорсткої загибелі тварини або каліцтва.

Про це повідомив у своєму дописі на ФБ начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Держекоінспекції Центрального округу Олександр Позняков

Також браконьєри встановили мисливські вежі, зробивши такі засідки неподалік підкормочних площадок, до яких дикі тварини навідувались в зимовий період на підгодівлю, що є недопустимим та не передбачено на даній території, а тому є незаконним.

Природоохоронці називають такі споруди «вежами смерті». Шансів врятуватися від розстрілу, який веде з вишки оснащений сучасною зброєю мисливець, тварина практично не має.

За дане порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 та ч. 2 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де за незаконне полювання на браконьєрів може бути накладено штраф в розмірі від 102 грн. до 2040 грн., в залежності від тяжкості порушення, з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об'єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об'єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб - від 510 грн. до 2550 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об'єктів тваринного світу чи без такої.

Крім того, за незаконне добування диких тварин відповідно до Наказу Мінагрополітики та Мінприроди України №301/222 від 19.07.2017 року збитки становлять за одну особину: олень — 50 тис.грн., кабан — 40 тис.грн., козуля — 32 тис.грн.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .