На Смілянщині оновили 300 км мінералізованих смуг у лісах
І створили 2 км нових

ДП «Смілянський лісгосп» провів догляди за мінералізованими смугами протяжністю 300 км, за протипожежними розривами – 6 км, створено 2 км мінералізованих смуг.

Усе це необхідно, оскільки у лісах Черкащини встановився найвищий клас  пожежної небезпеки. За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дні утримається суха і тепла погода, а отже, й найвищий рівень пожежної небезпеки. Державна лісова охорона Смілянського лісгоспу працює у посиленому режимі та постійно патрулює лісові масиви.

Про це повідомили в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Облаштування мінералізованих смуг у лісах – це один із ефективних методів боротьби з лісовими пожежами. Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Лісівники Смілянщини закликають усіх громадян бути свідомими, не порушувати Закон. Нагадуємо: відвідування громадянами лісових масивів у період воєнного стану суворо ЗАБОРОНЕНО!

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .