Цьогорічна осінь дивовижно сприятлива для озимини
Пшениця перебуває у фазах 3-й листок – кущіння на час припинення вегетації

Цього року вегетаційні процеси на посівах озимих культур припинились у першій декаді листопада з переходом середньодобової температури повітря через +5° у бік зниження. На час припинення активної вегетації озима пшениця перебувала у фазах 3-й листок – кущіння. 
У такий період у озимих культур відбуваються складні фізіологічні процеси, які забезпечують підготовку рослин до зимівлі
.

 Про це повідоимв Черкаський обласний гідрометеоцентр.


При підготовці до перезимівлі озимина повинна пройти дві фази загартування: 
?перша фаза проходить в період із середньодобовою температурою повітря 5-0°. У цей період відбувається перетворення крохмалю в цукор, який є добрим захисним засобом. У цій фазі необхідні 10-14 ясних днів з максимальною температурою +5+10° і мінімальною 1-2° морозу.


?друга фаза протікає впродовж 3-5 днів при температурі 2-6° морозу ( в період між переходами середньодобової температури повітря через 0 і мінус 5°). Основним фізіологічним процесом на даному етапі стає зневоднення клітин, вода переходить у міжклітинний простір. Зростає рівень концентрації клітинного соку у вузлах кущіння, що також захищає від дії низьких температур і заважає утворенню кристалів льоду на рослині.


Умови для проходження 1-ї фази загартування в цьому році на рідкість сприятливі як для останніх років - спостерігається сонячна погода зі значною амплітудою температури впродовж доби (вдень +5+11, вночі мінус 1-5°).
Таким чином, загартування озимих культур допомагає значно підвищити закладений природою потенціал міцності та підвищити зимостійкість рослин.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .