Черкащани представили лісовий патруль на з’їзді лісівників України
Лісовий патруль запрацював рік тому

Делегація лісівників Черкащини на чолі з начальником облуправління Олександром Дзюбенком бере участь у роботі II етапу IV з’їзду лісівників України. Під час з’їзду у Луцьку лісівники Черкащини представили Лісовий патруль.

Про це повідомила прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Нагадаємо, що Лісовий патруль розпочав свою роботу у держлісгоспах Черкащини майже рік тому. Це п’ять позашляховиків “Ford Ranger”, які устаткували лісопожежними модулями, квадрокоптерами, GPS-трекерами, радіостанціями, пожежним інвентарем.

Лісовий патруль діє у держлісгоспах Черкаської області, де переважають хвойні насадження, з протипожежною метою, з метою охорони лісів від правопорушень. Такі патрульні автомобілі функціонують у Золотоніському, Канівському, Смілянському, Чигиринському, Черкаському держлісгоспах.

Під час пожежонебезпечного сезону такий позашляховик має змогу якомога швидше прибути на місце загорання – при невеликій пожежі одразу ж її локалізувати. Окрім рейдування, гасіння невеликих загорань (в бочку вміщається півтонни води), цей патруль здійснює роз’яснювальну та попереджувальну роботу з населенням.

По завершенню пожежонебезпечного сезону Лісовий патруль акцентує свою діяльність на рейдовій роботі та патрулюванні лісових масивів з метою виявлення лісопорушень – незаконних рубок, браконьєрства. Протягом грудня лісовий патруль задіяний на охороні плантацій новорічних ялинок та хвойних молодняків.

Головні переваги Лісового патруля – мобільність, оперативність, сучасна оснащеність, економність у пальному (у порівнянні зі старими авто, тими ж УАЗами). Автівки придбані за власні кошти держлісгоспів

Про ефективність застосування цих автівок під час пожежонебезпечного сезону свідчить наступна статистика:

– у 2017 році трапилося 129 випадків лісових пожеж на площі 146 гектарів;

– у 2018 році – 36 випадків на площі 2,5 гектара (середня площа пожежі 0,06 га).

Така позитивна статистика – це, звісно, заслуга усього виконаного комплексу протипожежних робіт і технічного оснащення держілсгоспів. Проте є у цій статистиці і робота Лісового патруля.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .