Акцію «Зупини гуся» започаткував черкасець Віктор Волинець, фіксує порушників правил дорожнього руху та лишає наліпки-пам’ятки на неправильно запаркованих автівках

Зупини «гусака». Під такою назвою активіст Віктор Волинець започаткував акцію проти порушення правил дорожнього руху водіями та пішоходами. Юнак знімає та викладає у соціальну мережу відео, де зафіксовані протиправні дії. А ще залишає пам’ятки водіям, які паркують свої авто всупереч правил. На одному з таких рейдів побувала й наша знімальна група.

Юнак на відео – Віктор Волинець, віднедавна громадський активіст та ініціатор соціального проєкту. Його суть – зафіксувати порушників правил дорожнього руху та показати їх спільноті. І цим спробувати переформатувати свідомість водіїв та пішоходів та змусити їх у майбутньому правильно паркувати свої авта або ж переходити дорогу у визначеному місці.

Частіше за все, каже Віктор, на його зауваження реагують агресивно. Або й взагалі ігнорують їх. Ось наприклад.

Бували випадки, коли власники автівок кидалися на активіста з кулаками. Відбиватися від водія було важко, згадує Віктор. Єдиним захистом для нього стала відеокамера.

Наліпки, про які згадав юнак, завжди при ньому. Не кожного разу водія-порушника можна застати на місці, тому лишається почепити пам’ятку та нагадати про правила паркування. Вирушаємо на рейд, за кількадесят метрів від місця розмови ловимо першого «гусака».

Тільки но водій поїхав, як одразу ж інший «гусак» займає заборонене місце для паркування. І знову робимо зауваження. Помічаючи камеру, водій одразу ж погоджується від’їхати. Поряд стоїть неправильно запарковане авто без водія. Вирішуємо лишити на склі авторський «сувенір». До слова, поки спілкуємось, у цей момент автомобіль без належних маркувань стоїть на місці для людей з інвалідністю. Цю проблему вже частково вдалось вирішити.

еревірки на водійську совість та обізнаність у правилах дорожнього руху Віктор планує проводити й надалі, а їх результати викладати на власний ю-туб канал. І пропонує однодумцям підтримати його ініціативу та гуртом зупиняти «гусей».

Вікторія Чорнобривець, Анастасія Лушпіган, служба новин телеканалу «Ільдана»

Теги:

#місто

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .