Водохреща на Черкащині буде морозним
У вихідні погода зміниться

Минулої ночі на Черкащині реєструвалися сильні морози 18-21º, найхолодніше було у Золотоноші  -22,3º. За минулу добу середня температура повітря у Черкасах становила -20º, що аж на 12º нижче середніх значень за останні 30 років.

Впродовж морозного періоду ґрунт промерз до 9-20 см, на річках утворився суцільний льодовий покрив. Поля рівномірно вкриті снігом, висота становить 3-7 см. Температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимини знизилась до 2-7º морозу, що значно вище критичної температури вимерзання та є оптимальною для перезимівлі.

За прогнозом синоптиків, адвекція холоду з північних широт утримається ще найближчі дві доби. В умовах антициклонального характеру погоди, а отже і малохмарної погоди, відбуватиметься додаткове вихолоджування земної поверхні. Тому наступні дві ночі чекаємо 17-22º. Завтра вдень 10-15º морозу.

Отже, свято Водохреща очікується морозним, але виходити на лід, особливо великими групами людей небезпечно.

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

Вже із 21 січня на погоду регіону розпочнуть впливати атлантичні циклони. Вітер змінюватиметься на південні румби, температура підвищиться вночі до 8-13º морозу, вдень до 3º морозу  2º тепла. Істотних опадів до кінця робочого тижня чекати не варто.

У вихідні погода зміниться. Атмосферні фронти зумовлять комплекс небезпечних явищ. 

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .