Вересень цього року на Черкащині став найтеплішим за останні 75 років
З початком жовтня похолодає

Цьогорічний вересень видався літнім. З середньомісячною температурою +18° він претендує на звання найтеплішого за 75 років метеорологічних спостережень. А у південній частині Черкащини один із найсухіших більше ніж за 100 років.

Але Черкаськитй обласний центр з гідрометеорології повідомив, що антициклон відступає, забираючи із собою спокійні погожі літні дні. Це означає, що осіння негода та холод вже на підході.

До кінця вересня суттєвих змін у погоді Черкащини не очікується. Температура вночі 8-13º, вдень 21-26º. Проте майже непомітно температурний фон знижується, і тепло відчувається лише при «ввімкненому сонці».

Зміниться погода лише з початком жовтня, коли атмосферному фронту із заходу вдасться порушити тривале домінування антициклонів. За холодним фронтом починається нове життя, посилюється вітер північних румбів, змінюються всі властивості атмосфери. Вдень у неділю чекаємо невеликі грозові дощі та зниження денної температури до 16-21º.

Новий робочий тиждень на фоні бездощів’я продовжить поступове зниження температури повітря, особливо вночі до 4-9º та зниження середньодобової температури нижче +15º, яке закінчить метеорологічне літо, що в цьому році затрималося аж на три тижні.

Порівняно з вереснем це буде по-справжньому осіння погода.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .