Спокійні вихідні і снігопади з нового тижня обіцяють Черкащині синоптики
Для озимини умови сприятливі

У вихідні снігопади візьмуть паузу. Виступ антициклону з північного сходу забезпечить спокійний перебіг синоптичних процесів. Із небезпечних явищ – на дорогах ожеледиця, попереджають в Черкаському обласному центры з гідрометеорології. Температура вночі 2-7° морозу, снігова каша знову замерзне.

На новому робочому тижня ситуація в атмосфері знову ускладниться: періодично випадатимуть опади у різних фазах. Температура впродовж доби 0-5° морозу.

Найбільш складна погода з наближенням чергового циклону із південного заходу очікується 14 грудня,.

АГРОНОВИНИ. Нинішня погода зумовлює цілком задовільну перезимівлю зимуючих культур. Рослини продовжать знаходитися у стані зимового спокою. Низьких температур, які представлятимуть загрозу озимини, не очікується. Основним фактором, які приводять до порушення зимового спокою рослин та зниження їх загартування – це звичайні для зими відлиги (плюсові температури вдень). У разі тривалого періоду відлиг (більше 5 діб) та суми накопиченого тепла більше 20° у рослин навіть може розпочатися тимчасова вегетація та витрати цукрів, які вона встигла накопичити. У разі різкого зниження температури такі рослини можуть загинути. Проте таких умов наразі не очікується. Сподіваємося на успішну перезимівлю.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .