Різке похолодання на Черкащині: у Чигирині вже 6 см снігу, очікуємо морози з вітром
А у п'ятницю різке потепління

На Чигиринщині встановився сніговий покрив висотою 6 см, а температурний фон із 19 листопада мінусовий.

Такі дані щойно оприлюднив Черкаський центр з гідрометеорології.

Винуватцем такої кардинальної зміни погоди виявився циклон «Linus», який у минулі вихідні з сніжною негодою оминув Черкащину, зумовивши на своєму шляху сніговий покрив із найбільшою висотою 17-18 см на метеостанціях Кобеляки та Чаплине відповідно.

За останні 30 років спостережень, у 40% зима розпочиналася саме у листопаді. Найраніше – 9 листопада – це було у 1998 та 1999 роках. У кліматичну історію сьогоднішнього дня ввійшли 1993 та 1998 роки із температурою 18° морозу.

На поточному тижні циклони з усіх сторін формуватимуть депресійну, хмарну вологу погоду на фоні різкого коливання температури повітря.

Вівторок, 21 листопада: місцями невеликий сніг, на окремих ділянках доріг ожеледиця. Температура вночі 0-5° морозу, вдень близько 0°.

Середа, 22 листопада: атмосферні фронти циклону з південного заходу. Мокрий сніг, подекуди ожеледь, налипання мокрого снігу, на дорогах місцями ожеледиця. Впродовж доби близько 0°.

Четвер, 23 листопада аномально холодна доба. Вночі невеликий сніг, вдень без опадів. На дорогах місцями ожеледиця. Вітер поривчастий, вдень небезпечні 15-20 м/с, посилюватимуть відчуття холоду. Температура вночі 6-11° морозу, вдень 1-6° морозу. 

П’ятниця 24 листопада: теплий сектор потужного Скандинавського циклону зумовить різке потепління. Температура вночі 3° тепла - 2° морозу, вдень 1-6° тепла.

У найближчі вихідні стартує новий циклон з черговою порцією опадів.

АГРОНОВИНИ. Озимина припинила вегетацію та увійшла у зиму у слаборозвиненому стані. Ситуація не нова. В останні роки завадою для вчасної сівби були засуха або ж перезволоження, то ж сіяли значно пізніше тому озимина не встигала досягти нормальної фази для перезимівля, тобто розкущитися. Проблемою в цьому році є дуже короткий період загартування: лише 3 дні замість 30, тож рослини не тільки недорозвинені, а й незагартовані. Їх стан залежатиме від погодних умов зими.

Сподіваємося на прихильність зими до аграріїв, як це було у попередні 10 років. До пошкодження можуть призвести низькі температури нижче 15º морозу при безсніжжі та тривале залягання льодової кірки, які навіть за тенденції потепління у зимові місяці ніхто не відміняв. 

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .