Шанси на порятунок у людей, які опиняються у холодній воді, напряму залежать від часу, коли надходить допомога

Щоб бути готовими надати допомогу людині, яка провалилася під кригу, а також з метою відпрацювання спільних дій кількох служб, на річці Дніпро, в районі розважального комплексу «Робінзон» були проведені спеціальні тренування. До спільного заходу, який передбачав чотири основні етапи, були запрошені пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС, рятувальники Черкаської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, співробітники Головного управління Національної поліції в Черкаській області та фахівці обласного управління Державної агенції рибного господарства.

Про це повідомили в управлінні ДСНС в Черкаській області.

Щороку, коли водойми області вкриваються кригою, багато громадян виходять на лід. Підлідна риболовля, розваги на ковзанах та просто спроби скоротити шлях – ось далеко неповний перелік причин, через які громадяни виходять на кригу. На жаль, не завжди такі прогулянки безпечні. У 2018 році в Черкаській області на водних об’єктах загинуло 56  людей, з яких 6  дітей, врятовано 27 громадян,  серед яких 4 діти.

Тому під час навчань було розглянуто кілька найбільш поширених ситуацій, які можуть виникнути за участі людей на вкритих кригою водоймах.

Застосувавши техніку та спорядження, учасники тренувань відпрацювали питання обміну інформацією, загальної взаємодії під час пошуку потерпілих, а також проведення їхньої евакуації. Окремо, використовуючи обладнання та спеціальний одяг, фахівці різних служб відпрацювали кілька найбільш поширених способів порятунку людини, що провалилася під кригу.

Начальника Управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь вважає:  

«Останніми роками, з появою новітньої техніки, обладнання та спорядження  істотно змінився алгоритм надання професійної допомоги на місці надзвичайної події. Саме тому надзвичайно важливе значення мають спільні заходи за участі сил та ресурсів багатьох служб, які здатні оперативно реагувати на ускладнення оперативної обстановки. За словами очільника обласного управління, - у такій співпраці дрібниць немає, від обміну інформацією та проведення пошукових заходів, до застосування усіх наявних технічних можливостей».

Віктор Гвоздь також навів приклади ефективності такої співпраці: 

«З початку року в акваторії Дніпра вдалось врятувати двох рибалок, що через погодні умови заблукали на кризі. Успіх рятувальної операції і був обумовлений саме активними спільними діями рятувальників, поліції та рибного патруля».

Наразі, аналогічні тренування за участі кількох оперативних служб проводяться на водоймах в усіх районах області, і є важливим етапом вдосконалення співпраці між службами та підготовки пожежно-рятувальних підрозділів до дій з ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій притаманних зимовому періоду. Саме цього дня, такі навчання пройшли у Кам‘янському, Уманському, Городищенському, Корсунь-Шевченківському та Чигиринському районах.

Водночас не варто забувати, що шанси на порятунок у людей, які опиняються у холодній воді, напряму залежать від часу, коли надходить допомога, саме тому велике значення під час надзвичайних подій на воді має активна громадська позиція випадкових свідків, які ще до прибуття на місце події спеціалізованих служб, використовуючи підручні засоби можуть надають допомогу постраждалому.

Наразі, враховуючи складну метеорологічну ситуацію та зміни температурного режиму, рятувальники проводять чисельні профілактичні заходи, мета яких нагадати та застерегти громадян від необачних та ризикованих дій, через які можуть виникнути надзвичайні події.

Теги:

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .