Для озимих несприятлива ситуація
У перші 10 днів листопада малорухомий антициклон над Центральною Європою створив блокуючу ситуацію в атмосфері. З цим пов'язана переважно суха, з різкими коливаннями температури повітря погода в нашому регіоні. А «пірнання» циклонів на Європейську територію єрефії спровокувало бурхливий вітер на початку періоду. Якби це було влітку, то була б спека, якби взимку, то вдарили б морози. А так ми поступово опинилися у класичній осінній погоді, пояснюють в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.
Така погода була малосприятливою для росту та розвитку озимих культур. Повноцінна вегетація відбувалася лише у перші дні листопада, коли середньодобова температура знаходилася в межах 10°. Зі зниженням температурного фону вегетація рослин значно уповільнилася.
За спостереженнями агрометеорологів, посіви озимої пшениці знаходяться у початкових фазах розвитку – утворення сходів, третього листка та вузлових коренів. Відставання фазового розвитку від середніх багаторічних строків становить 3-4 тижні. Залежність майбутнього урожаю озимих культур від погодних умов зими 2024-2025 залишається надзвичайною.
На поточному тижні блокуючий і одночасно «блукаючий» антициклон продовжить формувати на Черкащині депресивну, хмарну та вологу погоду. У температурному режимі відбуватимуться повільні сезонні зміни, він відповідатиме кліматичній нормі. Через щільну інверсійну хмарність в окремі години може виглядати сонце.
12 листопада без істотних опадів. Температура впродовж доби 0-5° тепла.
13-15 листопада погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти, які проявлять себе невеликим дощем та навіть мокрим снігом. Однак нічого аномального в цьому немає, мокрий сніг в середині листопада – явище звичайне. Температура вночі 3º тепла – 2° морозу, вдень 1-6º тепла.
16 листопада похолодає, без істотних опадів. Температура вночі 2º тепла – 3° морозу, вдень 0-5º тепла.
Переходимо у зимовий режим погоди ...
Залишити коментар
Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .