На Черкащині вже зафіксовано 8 температурних рекордів, і це не межа
Чекаємо на дощ і мокрий сніг

Північноатлантичні циклони лише на короткий час встигають закинути невеликі порції арктичного повітря у наш регіон, які через день-два знову змінюються теплим та вологим повітрям з півдня, що стало причиною плюсових аномалій на Черкащині. Середньодобові температури відповідають березнево-квітневим значенням і вже зафіксовано 8 температурних рекордів, і це ще не межа, говорять у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

Завтра ввечері, 10 січня, у керування погодою нашого регіону втрутяться атмосферні фронти циклону «ЧАРЛІ» з дощем та мокрим снігом. Проте стовпчики термометрів встигнуть підвищитися до високих 10-12º. Дискомфорту додаватиме поривчастий вітер.

На жаль, атмосферні фронти «зависнуть» над Черкащиною, тому вночі 11 січня прогнозуємо помірний мокрий сніг та дощ. Вдень синоптична ситуація стабілізується, опади припиняться. Температурний фон знизиться на 2-4°: вночі близько 0°, вдень 0-2° тепла. Можливе утворення снігового покриву висотою 2-3 см. Такі погодні умови ідеальні для ожеледиці на дорогах.

У період 12-14 січня зима вкотре спробує заявити про себе, повертаючи температурний фон у кліматичну норму: вночі 5-7º морозу, вдень 1-3° тепла. Оскільки циклон наближаючись до нашого регіону втрачатиме сили місцями ще можливі невеликі опади.

15 січня чергове потепління. Далі буде.

АГРОНОВИНИ. Така погода для перезимівлі зимуючих культур в останні роки не є аномалією. За відсутності стійкого переходу середньодобової температури через 0° у бік зниження, в дні з максимальними 5-10° тепла, рослини пробуджувалися та повільно вегетували. Висота рослин збільшилася несуттєво - до 1 см, а фазовий розвиток не змінився.

Завдяки частим коливанням температури повітря рослини не змогли розвинути добру зимостійкість. Наразі загрозу для рослин може створювати різке зниження середньодобової температури до 10° морозу і нижче при безсніжжі. Проте, у найближчий тиждень такої холоднечі не чекаємо.

Мінусом теплої погоди є добра перезимівля шкідників, хвороб та мишовидних гризунів, тож необхідно вчасно подбати про захист сільгоспкультур.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .