На Черкащині тепло, з невеликими опадами
Озимина в доброму стані

Давно сонце не радувало жителів Черкащини. І навіть антициклони через велику кількість вологих атлантичних мас не могли впоратися з пеленою хмарності і туманів. Нинішній же антициклон «VALENTIN», який визначає погоду у нашому регіоні,  особливий. Він сформувався над Центральною Європою в холодному і сухому арктичному повітрі, вологи у якого для утворення хмарності явно недостатньо. Але, незважаючи на сонячний день, дуже великого тепла сьогодні не відчуємо. Справа у тому, що зараз максимальна висота сонця над горизонтом всього 12 градусів. Його промені ковзають по дотичній до земної поверхні, практично не нагріваючи її.

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

За рахунок незвично теплої погоди жовтня  першої декади листопада та достатньому зволоженню ґрунту озимина активно вегетувала. Метеостанції області провели осіннє обстеження озимої пшениці на тестових полях. За його результатами більше 80% рослини знаходяться у фазі кущіння, яка вважається оптимальною для перезимівлі. Посіви озимих культур перебувають в кращому стані, ніж у попередньому році, коли розкущених було менше 20 %. 11-12 листопада, що на тиждень пізніше звичайного, із переходом середньодобової температури повітря нижче 5º, на Черкащині закінчилася вегетація с/г рослин. За відсутності різких знижень температури та сильних морозів, перезимівля озимини розпочалася без ускладнень.

За прогнозом синоптиків, на поточному тижні значний погодних сюрпризів не очікується. Щедра Атлантика знову ділиться своїм теплом, середньодобові температури дещо підвищилися. Температура вночі 3º морозу  2º тепла, вдень 2-7º тепла. Невеликі опади у вигляді дощу та мокрого снігу можливі на початку та наприкінці тижня. Така погода практично нешкідлива для метеозалежних людей. Але негативні сторони все ж є, це атмосферний тиск, який хоч і «поводиться рівно», проте його значення перевищує середньостатистичну норму.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .