На Черкащині продовжуватиметься літо: температури повітря відповідатимуть липневим
До 27° вдень

На Черкащині триває метеорлогічне літо. Сезонні зміни погоди незворотні, але середньодобові температури впевнено перевищують позначку +15º. Наразі середньодобові температури повітря 19-21º, що на 4-5° вище кліматичної норми на цей час і більше відповідають кінцю липня.

Такі цифри оприлюднив начальник Черкаскього обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

14 вересня ввечері, Жашківщина стала дощовим епіцентром на Черкащині. За 1 годину 44 хвилини випало 15,8 мм дощу, що відповідає небезпечному метеорологічному явищу І рівня небезпечності. Всього за день 14 та ніч 15 вересня, на Черкащині випало: у Жашкові – 20 мм, а це 40% місячної норми. У Звенигородці – 7 мм; у Каневі найменше – 0,4 мм. На решті площ 4-5 мм. Такі дощі покращили зволоження верхніх шарів ґрунту, умови проведення осінньої сівби та знизили показник пожежної небезпеки лише на Жашківщині та Звенигородщині.

Надалі на погоду Черкащини починає впливати антициклон з північного заходу. На фоні зростання атмосферного тиску хмар стане менше і сонячна енергія краще прогріватиме повітря. У вихідні дні переважатиме суха та тепла погода з температурами: вночі 10-15º, вдень 19-24º.

У першій половині нового тижня південний синоптичний процес збережеться, тому температури дещо підвищаться: вночі 11-16°, вдень 22-27°. Не дивлячись на такі літні температури вдень, осіння прохолода у ранкові години все ж відчуватиметься.

Характер погоди вересня 2023 не повинен дивувати черкащан. Для першого місяця осені характерний початок перебудови атмосферних процесів з теплих на холодні, тому погода стає більш нестійкою, з частими вторгненнями холоду.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .