Літо у розпалі: на Черкащині сонячно і жодного натяку на дощі
Температура води у р. Дніпро сьогодні на ранок 24°

На фоні вчорашніх 29-32°, а в Смілі навіть 33°, вже сьогодні температурний фон знизився на 2-3°, і на 12 год. метеостанції фіксують 23-25°. Причина: скандинавський антициклон «BIE», який закачує свіже повітря з країн Балтії. Температурний фон повертається у свою кліматичну норму: вночі 12-17°, вдень 22-27°. Така комфортна погода на Черкащині  утримається у наступні три доби, обіцяє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

У п'ятницю, 28 червня, адвекція прохолоди припиниться, вітер стихне, активне літнє сонце буде старанно прогрівати повітря вдень до спекотних 30-33°, що на 5–6° вище багаторічних спостережень. А ночі набудуть статусу тропічних – 19-22°. І ніякого натяку на ефективні дощі, що сприятиме подальшому зростанню показника пожежної небезпеки у лісах області.

Наразі проблема з пожежною напругою утримується в районі Сміли, яка залишається антилідером по кількості опадів у червні – 19 мм, або 26 % норми. Комплексний показник – 6131 пожежної небезпеки найвищий в Україні.

Початок липня 2024 продовжить спекотну історію свого попередника.

Температура води у р. Дніпро сьогодні на ранок 24°!

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .