Холодний атмосферний фронт принесе на Черкащину дощі з грозами
Нарешті перепочинемо від спеки

Вже сьогодні по обіді холодний атмосферний фронт проявить себе окремими грозовими осередками. Прогнозується дощ, місцями град та шквали 15-20 м/с. Вдень температура повітря становитиме 28-33º.

Найбільш складна погода очікується у вівторок-середу, коли в наш регіон потрапить прохолодна повітряна маса. Цей температурний контраст зумовить помірні та значні дощі, грози, місцями град та шквали. Температура вдень 23-28º, вночі 14-19º.

Відповідно до нормативних документів, значний дощ – це кількість 15-49 мм за 12 годин і менше. Для порівняння: 10 мм дощу відповідає 1 відру води на 1м2. Отже, при інтенсивному дощі на заасфальтованій дорозі і тротуарах вода не встигатиме стікати і поглинатися ґрунтом.

Потужні зливи, які зафіксовані у Західній Європі та зумовили катастрофічні підтоплення у Німеччині, Бельгії, Австрії є аномальними.

Тепер знову до рідної Черкащини. За попередніми оцінками, на послаблення небезпечних явищ можна розраховувати лише з четверга 22 липня. Проте з посиленням північних вітрів продовжиться надходження більш прохолодного повітря, тому денні температури не перевищуватимуть 26º, вночі – лише 12-17º. Ковток свіжого повітря дасть змогу нарешті перепочити від спеки.

Дощі погіршать умови для проведення збирання ранніх хлібів, пригальмують темпи жнивної кампанії. Проте покращать вологозапаси ґрунту та умови вегетації пізніх сільськогосподарських культур.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .