До Росі потрапили хімічні речовини через аварію авто
Масової загибелі риби поки не зафіксовано

До води річки потрапили хімічні речовини. Воду не можна пити, у річці не можна купатися, навіть не можна випасати худобу.

Факт екологічного лиха підтвердив у своєму дописі на ФБ начальник  Управління екологічного нагляду  (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

«Що зараз відомо? Так, дійсно є факт потрапляння хімічних речовин до води внаслідок аварії автомобіля в селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області. Але інформація про попадання у воду саме препарату Нурал В не є 100 відсотковою https://www.bbc.com/ukrainian/news-48573546. Та інформація, якою я володію, трохи інша і в ній немає Нурала В, а є група продуктів, які по класифікації належать до 3-го класу токсичності (помірно небезпечні) загальним об'ємом попадання близько 750 літрів.

За інформацією колег (дані попередні), на місці аварії виявлено перевищення по азоту амонійному в 4 рази, нітритам незначне, зменшення кисню від норми 4 мг/дм.куб. Масового загибелі риби та загибелі тварин не виявлено.

З врахуванням відстані по річці Рось від с. Збаржівка до м. Корсунь-Шевченківський є мала ймовірність надходження речовин в тій кількості, що можуть спричинити техногенну катастрофу. Тобто ситуація більше місцевого рівня (локальна), ніж катастрофічна.

Аби визначити наявність забруднюючих речовин в річці Рось, нами 10.06.2019 буде проводитись відбір проб в межах та поблизу Корсунь-Шевченківський. Також для визначення конкретної діючої речовини ми звернулись до спеціалізованого підприємства «Укравіт», на якому нам погодились допомогти у визначенні конкретних речовин і кількість вмісту їх у воді.

Більше подробиць зможу повідомити після наради у м. Корсунь-Шевченківський, яка відбудеться о 9.00 10.06.2019. Всі чекаємо також попередніх результатів проб МОЗ м. Біла Церква, так як вони акредитовані на хімікати. Далі буде», - йдеться в його дописі.

Галерея

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .