До Дня порожніх стільців у Черкасах стартувала кампанія пам'яті митців, чиє житя забрала війна (ВІДЕО)
Відомо поки про 71 особу

15 листопада за ініціативи Міжнародної організації ПЕН з кінця 1980-х світ відзначає День порожніх стільців. Кожен із них символізує автора, який був ув’язнений, переслідуваний, зниклий безвісти чи вбитий за свою свою політичну позицію.

Із 13 до 19 листопада Український ПЕН проводить інформаційну кампанію. За гештегом #EmptyChairWeek у соц.мережах охочі можуть розмістити допис про українських письменників, музикантів, акторів, істориків, художників, мовознавців та інших культурних діячів, чиї життя обірвалися під час повномасштабної війни.

«Мета – згадати якнайбільше імен полеглих митців та зробити так, аби вони якомога ширше прозвучали у публічному просторі, саме тому цінним буде кожен допис – як про тих, з ким ви були знайомі особисто, так і про тих, чиї імена дізналися лише після їхньої загибелі», – зазначили на офіційному сайті Українського ПЕН-клубу.

Завдяки власному моніторингу станом на 13 листопада зібрала 71 ім’я. За словами дослідників, це – лише ті, про долю яких нам відомо. Про багатьох інформації поки немає.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .