«Бабине літо» пануватиме на Черкащині на вихідних, але з середини тижня випадатимуть дощі
Але буде тепло

Погода, з початку вересня відкривши «вікно» арктичному повітрю, була переважно холодною та з недобором опадів. Середня температура перших десяти днів вересня виявилась на 2-3º нижче кліматичної норми. Недобір опадів становить 60%.

Лише з 9 вересня, внаслідок надходження невеликого тепла із заходу та прогріву повітряних мас в антициклоні, загроза заморозків минула і середньодобова температура почала повертатися в рамки кліматичних значень. А це означає, що спостерігаються по-літньому теплі дні, хоча ночі вже досить прохолодні. Такий період стійкої та маловітряної погоди у народі називають «бабиним літом».

Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом синоптиків, у вихідні вересень продовжить дарувати тепло. У так званий «оксамитовий» сезон, коли температурні контрасти суші і моря вирівнюються, активність циклонів ненадовго зменшується і в середніх широтах панує антициклон.

Тож у найближчі дні, на синоптичній авансцені України залишиться антициклон, який продовжить і на Черкащині період «бабиного літа», з великою кількістю сонця, штилем та температурним фоном у межах норми. Температура вночі 6-11º тепла, вдень 21-26º.

Перші ознаки погодних змін, пов’язаних із наближенням малоактивних циклонів, будуть відчуватися всередині наступного тижня. Це - збільшення хмарності та локальне випадіння невеликих дощів. Проте, температурний фон суттєво не зміниться.

Теплі та погожі днісприятимуть відпочинку на природі, підготовчим роботам до осінньо-зимового періоду!. «Мінусом» такої погоди є зростання показника пожежної небезпеки у лісах області до високого 4 класу та збільшення концентрацій шкідливих домішок в атмосфері.

У цьому році святкування Дня міста Черкаси, якому виповнюється 735 років, припадає на треті вихідні вересня. 18-19.09 заплановані святкові заходи. Синоптики вже зараз уважно слідкують за розвитком синоптичних процесів, які на дати святкування мають суттєво змінитися. Тож при підготовці до свят, враховуйте прогнози погоди, які будуть уточнюватися.

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .