200 захисників за одного медведчука: Україна повернула з полону своїх синів (ФОТО)
Обмін Медведчука не перешкоджає розгляду його справ у суді

Із 215 полонених, яких врятували з російського полону, безпосередньо 200 захисників обміняли на Віктора Медведчука.

Звільнених українців особисто зустрічав у Чернігівській області в.о. Голови СБУ Василь Малюк під час процедури обміну, що була організована під керівництвом Офісу Президента.

«Медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах. А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома», – зазначив Василь Малюк.

Він підкреслив, що обмін Віктора Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді:

«Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого».

Проведення обміну стало можливим завдяки змінам до чинного законодавства, які врегулювали відповідні правові механізми: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими прийняв рішення про здійснення обміну, сам Медведчук також надав згоду на це, і суд задовольнив клопотання прокурора.

Попри складні переговори обмін пройшов успішно. Адже Україна повертає значно більше захисників, ніж віддає росіян.

«Зусилля, які багато людей з різних відомств докладали протягом довгих місяців, увінчалися успіхом. І в цьому велика заслуга Координаційного штабу. Дякую всім, хто брав участь у цьому обміні», – підкреслив Василь Малюк.

Він відзначив важливу роль кожного державного органу, який долучився до повернення бранців: Офісу Президента, Міністерства оборони, ЗСУ, ГУР МО, Мінреінтеграції, МВС, ДСНС та інших.

З початку повномасштабного вторгнення рф загалом відбулося 20 таких звільнень, за результатами яких вдалося повернути з полону 802 бранців.

Галерея

Залишити коментар


Щоб залишити коментар потрібно авторизуватися .